ŞİRKET PROFİLİ

Şirketimiz 1968-1969 yıllarında SIVAS ELLERİ SAZ EVİ olarak Mehmet Sarıkaya tarafından kurulmuştur. Başlangıçta sadece Bağlama imalatı yapılmıştır. Mehmet Sarıkaya oğlu Hasan Sarıkaya’nın da yardımlarıyla bağlama imalatı işini 1980 yılına kadar sürdürmüştür.

1980 yılından sonra Hasan Sarıkaya sadece Bağlama imalatının yeterli olmadığını düşünmüş, eski adıyla Direkler Arası, bugünkü adıyla Şehzadebaşında İLLER SAZ EVİ adı ile bir magaza açarak Bağlamanın yanında diğer müzik aletlerinin de ticaretine başlamıştır.

1995 yılında SAZ MÜZİK ALETLERİ TURİZM SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Kurulmuştur. Burada bağlamanın yanında diğer müzik aletlerinin de (Davul, Bendir, Bongo, Kemençe, Kemani, Mandolin) üretim ve satışına başlanmıştır.Bu imalatlar da yeterli görülmeyerek Alanyada nefesli sazların (Zurna, Kaval, Mey, Ney, Sipsi) imalatına başlanmıştır.

Kuruluşundan itibaren araştırmayı ve gelişmeyi prensip edinen şirket 2000 yılında İSTANBUL/SARIGAZİ’de 4 katlı 1200m2 kapalı alan üzerinde kurulu olan fabrikayı hizmete açtı.

Yurtiçi satışlarının yanında ihracat yapılmaya’da başlanmıştır. Özellikle Avrupa ülkeleri (Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya) olmak üzere Kuveyt, Bahreyn, Avustralya ve Kanada’ya Enstrüman ihracatı devam etmektedir.
Bugün ihracaatın yanısıra yurt genelinde SAZ MÜZİK ALETLERİ olarak söz sahibi olan firmamızın ürünleri tüm il ve ilçelere satılmaktadır. Satışlarımızda üretimimiz olan enstrümanlarda 1 yıl garanti verilmektedir.

Şirket olarak araştırma-geliştirme çalışmalarımız akademik düzeyde devam etmekte olup İ.T.Ü Devlet Konservatuvarı ile görüşmelerimiz sürekli bilgi alışverişimiz devam etmektedir.

İMALATLARIMIZ

Saz Müzik Aletleri Ltd.Şti. kurulduğu günden beri hep yenilikçi olmuş, sürekli kendini geliştirmiş ve belli standartlarda üretime geçmeyi başarmıştır.

Firmamız kurulduğu günden beri bağlama çeşitleri imalatını sürekli geliştirilerek üretime devam ettirmektedir. Uzun ve kısa saplı bağlamalarımız oyma ve yaprak olmak üzere çeşitli tekne boylarında ve siparişe göre özel imalat yapılmaktadır. Tüm ürünler değerli ustalarımızız, değerli ellerinden belli kalitede dikkate alınarak tek tek el işçiliği ile yapılmaktadır.

Fabrikamızda bağlamanın yanısıra her türlü ağaç gövdeli enstrüman imalatı da yapılmaktadır. Her çeşit vurmalı saz ( Darbuka, Davul, Bendir, Zilli Bendir,Tef, vb. ), başta zurna ve kaval olmak üzere her çeşit nefesli saz ( Zurna, Mey, Ney, Duduk, Dilli Ve Dilsiz Kaval ) kabak kemane, kemençe başlıca imalatlarımızdır.

Mağazamızda ürettiğimiz enstrümanların dışında ürünlerde satılmaktadır. Gitar, keman, cümbüş, ud, ritm sazlar, her türlü tel ve aksesuvarları mağazamızda bulmak mümkündür.

VİZYONUMUZ – ( Amacımız )

• Müzik Aletleri yapımında ses, görüntü ve kalitede en iyi olmak.
• Türk müzik aletlerini dünya kültürüne tanıtmak
• Kaliteyi seri üretime kazandırmak.
• Seçeceğiniz bir müzik aletiyle yaşamınızı farklılaştırmak.
• Dünya konjöktöründe Türk kültürünün de yer almasını katkıda bulunmak.
• Farklılıklar yaratarak, kalıcı üstünlükler sağlamak.
• Tercih edilen marka olmak.

MİSYONUMUZ – ( Görevimiz )

• Binlerce yıldır kullanılan Türk Müziği enstrümanlarını, yurtta ve dünyada geniş kitlelere daha çağdaş bir görünümle ulaştırmak.
• Sizlerin ihtiyaçlarının farkında olarak, öncü ve yaratıcı çözümlerle yaşamınıza değer katmak

DEĞERLERİMİZ

• Yaratıcılık
• Güvenirlik
• İşbirliği
• Çözümcülük
• Kalite Ve Teknoloji
• Takım Çalışması
• Müşteri Odaklılık

KALİTE POLİTİKAMIZ

Sürekli, tutarlı, müşteri odaklı, bir gelişim sergilerken, müşteri beklentilerinin üstüne çıkmak.

Şirket çalışanları yetkin bir lider eşliğinde motive etmek ve sadık bir şekilde kurumsal hedeflerin gerçekleşmesine katkıda bulunmak.

Çalışanlar şirket stratejisinin geliştirilmesine aktif şekilde katılarak kurumsal hedefleri kişisel hedef belirleyerek, kararların alınmasında kişisel gelişim potansiyellerini şirket başarısı için kullanmak

Tüm süreçler planlı sonuçlara ulaşmayı ve ilgili kaynakların etkin kullanımı güvence altına alınarak kurum içinde oluşan bilgi birikimini daha yüksek hedefler seçmeyi mümkün kılarak, hataları azaltmak ve maliyeti düşürmek.

Sistemli bir şekilde başarıyı özümsemek, tüm çalışanlarımızın sorumluluklarını koordine edilerek, takım çalışmasını tercih etmek.

Strateji planlama, sürekli iyileşme birleştirilerek, gerçekçi, ölçülebilir ve yüksek hedefler oluşturularak çalışmaların hem ürünlerin hem süreçlerin hem de sistemlerin iyileştirilmesinde yetkin olmak.

Şirket stratejileri verilere yaşanan gerçeklere dayanılarak gerçekçi ve güvenilir kararlar vermek

Şirketimiz taşeron ve tedarikçileriyle karşılıklı yarar esasına dayalı ilişkilerini başarıyla özümseyip uygulayarak kendisiyle birlikte onların da yetkilerini geliştirmek.

Müşteri memnuniyetini ilk hedef kabul ederek ISO9001:2008 kalite yönetim sistemi standardının gereklerini yerine getirmek kalite politikamızdır.

Saz Müzik Aletleri
Genel Müdür
Hasan SARIKAYA